PILVEDE VÄRVID – The Colours of clouds, Rasmus Puuri ooper

17,95

Rasmus Puuri ooper „Pilvede värvid“ Rahvusooper Estonia lavastusena valmis küll juba mõne aasta eest, kuid käesolev DVD nägi ilmavalgust Eesti taasiseseisvumise 30. aastapäeval, 20. augustil 2021.

 

Andkem sõna heliloojale: „Küllap on enamik mu põlvkonnakaaslasi rohkem või vähem kadestanud murrangulistel 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate alguses elanuid, sest see kõik tundub nii põnev, kirglik, kordumatu … Kelle jaoks vaba Eesti taastati, kui kõik nüüd välismaale ihkavad? Miks tundub vabadus meile nüüd nii iseenesest mõistatav, kui ta aastasadu seda üldse ei olnud? Kas selleks, et ühte hoida, on vaja reaalset või väljamõeldud vaenlast meie omade seast? Me pole kunagi ainult eestlastena sellel maal elanud – kas me seda üldse oskaksime? Miks kaovad aated nii kiiresti?“

 

DVD valmimisel osalenud nimed räägivad iseenda eest: Roman Baskin – lavastaja, Helgi Sallo – näitejuht, Jassi Zahharov – isa osatäitja, Helen Lokuta – ema osatäitja, Mati Turi – poja osatäitja, Ita Ever – vanaema osatäitja, Hirvo Surva – laulupeo dirigendi osatäitja, Erle Veber – režissöör, Peeter Vähi – produtsent.

 

Stereo, 16:9, PAL, Region: All; Booklet and subtitles in Estonian and English

Kategooriad: ,