VIRUMAA PÄRIMUSE RADADEL, NOODIRAAMAT

10,00

1 Oidu roidu rotipulmad
2 Murueide tütred
3 Savala polkad
4 Pisarad
6 Ой чёрная ты чёрна
7 Kirumani polka
8 Õhtu vaikus jõuab
8 Ütlen sulle
9 Kaugelt koju tulles
10 Vangimaja ukse taga
11 Ruuben Kesleri viiulitükid
12 Heinale
13 Padikaater
14 Vihma kallab как с ведра
15 Lehekuul
16 Taaveti polka
17 Sa oled ainus mu aare
18 Virumaa laul

Kategooria:

Kirjeldus

Teie ees on “Virumaa pärimuse radadel” CD-plaadi lugusid koondav noodimaterjal, et iseseisvalt õppida tundma Virumaa rahvamuusikat.

  1. aasta novembris valmis Virumaa rahvamuusikute ühistööna CD-plaat „Virumaa pärimuse radadel“. Selleks, et see muusikaline ja keeleline pärand unustuse hõlma ei vajuks, on nüüd valminud ka plaadil kuuldavate palade noodikirjad. Tegemist on praktilise õppematerjaliga, et iga soovija saaks  tutvuda Virumaa rahvamuusikakultuuriga.

CD-plaadil kuuldavad ja noodivihikust leitavad palad on tuntust kogunud Tapalt kuni Narva-Jõesuuni. Suur hulk lugusid on lõõtspillimängija Martin Müller pärinud oma vanaemalt Hella Tõeverelt Miila külast. Mõne pala juured ulatuvad nii Soome- kui Ukrainamaale.

Plaadil musitseerivad muusikud on kõik tihedalt seotud Virumaaga, kas sünnikodude, praeguste elupaikade või esivanemate kaudu.

Kui senini ei ole suurt rõhku Kesk-Virumaa rahvamuusikale pandud, siis antud materjalidest saab aimu nii kohalike poolt armastatud ja edasikantavate lauluviiside, viru murde kui ka rõhutatult kolmanda välte kasutuse kohta.

CD-plaat ja noodivihik on tänaste Virumaa aktiivsemate ja tuntumate muusikute nägemus kohalikust rahvamuusikakultuurist.

 

CD-plaadi ja noodivihiku idee autori ja projektide produtsendina tänan südamest kogu meeskonda. Olen rõõmus, et Virumaal on nii vägevad ja professionaalsed muusikud, tehniline meeskond, noodistaja, kujundaja, tekstide toimetaja, kes kõik on andnud Virumaa rahvamuusika hoidmiseks ja talletamiseks väga suure ja tähtsa panuse!

 

*Kesk-Virumaa – tegemist on koond mõistega Virumaa piirkondadest, mis on seotud cd-plaadi ja noodivihiku „Virumaa pärimuse radadel“ palade ja meeskonnaga. Täpsemalt mõeldakse mõiste all Jõhvi, Narva-Jõesuu, Püssi, Kiviõli, Kohala, Miila, Haljala, Tapa, Rakvere piirkondi.

Noodivihiku koostamise naiskond:

Noodistanud Svetlana Kuusik

Kujundanud Liina Kald

Teksti toimetanud Meeli Müller

Produtseerinud Anni Rikker