IGOR GARŠNEK, PLASMA

14,00

1          Plasma 1                     5:19

2          Plasma 2                     4:16

3          Plasma 3                     4:20

4          Paragon                      3:12

5          Kalimba Dreams         3:58

6          Bells Circle                 4:08

7          Bells Circle 2              4:14

8          Terra Incognita           4:01

9          Samba Caramba         4:17

10        Merengue Mode         3:50

Kirjeldus

Käesoleval „Plasma“ albumil kõlavad kompositsioonid on loodud ajavahemikus 2021–2023. Tegemist on elektronmuusikaga, milles lisaks elektroonilistele kõlamaastikele ilmnevad ka heliviited nii erinevatele kultuuridele, ajastutele kui muusikastiilidele. Nii saab kompositsioonides „Terra Incognita“, „Samba Caramba“ ja „Merengue Mode“ kuulda selliseid Ladina-Ameerika, afro-kuuba ja dominikaani rütmimustreid nagu samba, salsa ja merengue.

Samas „Kalimba Dreams“ tugineb oma põhimotiivis hoopis Kagu-Aasia instrumendi kalimba sämplitud kõladele (kalimba’t tuntakse, muuseas, ka Aafrika traditsioonilises muusikas). „Bells Circle“ seevastu viitab ühes lõigus Euroopa keskaja ilmalikku muusikat iseloomustavale lakoonilisele motiivile ja rustikaalselt tantsulisele, menestrelide laadis tamburiiniga rütmifiguurile.

„Merengue Mode“ ja „Paragon“ on aga kantud rockmuusika intensiivsusest ja energeetikast. Eriti „Paragon“ oma pidevalt korduva, haamerdava ostinaatoga arpeggiator-režiimis mängival süntesaatoril.

Tasub teada, et autori kinnitusel ei moodusta plaadi alguses kõlavad „Plasma“ 1, 2 ja 3 sugugi tsüklit. Need on eraldi kompositsioonid, küll aga on neil ühist ainest mõnede motiivide ja kõlade korduvuse ning läbivuse mõttes.

 

Eglund Luarvik